تهران.شهرک صنعتی شمس اباد

سلام به پایگاه اینترنتی تزئینات سنگ اراد خوش امدید

نرده سنگی (صراحی سنگی یا سوراهی سنگی)

نرده یکی از انواع مصنوعات سنگی است که علاوه بر نقشی که در دکوراسیون و نمای ساختمان دارند، در حفظ جان و ایمنی افراد نیز نقش بسیار زیادی دارند. در بین انواع نرده هایی که در صنعت ساخت و ساز استفاده می شوند، نرده سنگی یا نرده صراحی از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد. نرده صراحی زیبایی و شکوه بسیار زیادی به ساختمان می بخشد و بسیار مناسب برای معماری رومی و کلاسیک است

 

 

در نرده های سنگی، ما انواعی از طرح و شکل و ارتفاع ها را داریم. طرح های مربع یا گرد و یا ترکیبی از این دو یا طرح های خاص و قابل نورپردازی در کالا ساخت موجود است.

 

 

نرده سنگی با هر دو نوع سنگ طبیعی و سنگ مصنوعی قابل سفارش است. در میان آن ها همان طور که مسلم است، سنگ های طبیعی زیبایی منحصر به فردی دارند و قیمت آن ها نیز بیشتر است. سنگ های طبیعی که در ساخت نرده سنگی استفاده می شود شامل سنگ های تراورتن .مرمر، مرمریت، لایمستون یا ترامیت و گرانیت میباشد.

 

نرده سنگی مرمر و مرمریت

اگر به دنبال شیک‌ترین سنگ برای نرده و حفاظ خود هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از سنگ مرمر و مرمریت است. این نوع سنگ‌ها زیبایی و جلوه بسیار زیادی دارند، اما مقاومت پایین آن‌ها باعث می‌شود تا برای فضای باز مورد استفاده قرار نگیرند. یکی از معایب سنگ‌های مرمر، استحکام ضعیف آن‌ها در برابر شرایط جوی سخت و تغییرات آب و هوا است. به همین دلیل نمی‌توان از سنگ مرمریت و مرمر برای ساخت نرده‌ی سنگی نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

سنگ تراورتن
این سنگ در دسته سنگ‌های بسیار مقاوم و مستحکم قرار دارد. به همین دلیل توصیه می‌‌شود برای نرده راه پله سنگی فضای بیرونی، بالکن، تراس و پشت بام حتما از سنگ تراورتن استفاده کنید. سنگ مذکور در برابر تغییرات جوی، رطوبت، آب و هوای نامناسب مقاومت و پایداری بالایی از خود نشان می‌دهد.