سلام به پایگاه اینترنتی تزئینات سنگ اراد خوش امدید
گلدان سنگی

این گلدان ها نسبت به دسته فضای خارجی ظریف تر و کوچک تر هستند. جنس سنگ آنها نیز معمولا از مرمر و مرمریت است. مناسب برای استفاده در فضای بسته در خانه، اداره، فروشگاه، هتل ها، رستوران ها و … است. سطح این گلدان ها صیقلی، ساب خورده و براق و شفاف است و طرح طبیعی سنگ با رگه های زیبا و منحصر بفرد در آن خود نمایی میکند. بسته به نوع سنگ بگار رفته رنگ آن میتواند از سفید تا کرم- صورتی – قرمز – قهوه ای – سبز – طوسی – زرد – آبی – مشکی یا سیاه و یا ترکیبی از این رنگ ها باشد. بله. تمام این رنگ ها در سنگ های طبیعی یافت میشود و بهترین تونالیته ها را در خود دارند.

گلدان سنگی / فضای بیرونی
گلدان سنگی / فضای داخلی

این گلدان ها نسبت به گلدان های فضای داخلی بزرگ تر بوده و آن کیفیت و ظرافت را ندارند. در عوض مقاومت بالا در برابر ضربه، شرایط مختلف آب و هوایی را دارند. معمولا جنس این گلدان از سنگ تراورتن بوده که دارای حفره های ریزی در بافت و سطح خود هستند. وجود این حفره ها باعث میشود وزن سنگ نسبت به دیگر سنگ ها سبک تر بوده و جابجایی آن آسان تر باشد. این گلدان مناسب برای بکار گیری در حیاط ها و فضای بیرونی مجتمع ها، باغ، پیاده رو های شهرک ها و … هستند. همچنین میتوان در فضاهای داخلی مانند راهرو های مجمع های بزرگ تجاری و مسکونی از آن بهره برد.

ابعاد گلدان سنگی طرح بیرون

ابعاد این گلدان های متفاوت است و در هر ابعادی که سفارش دهید گروه صنعتی استون نما در اسرع وقت با کیفیتی عالی سفارش شما را آماده می کند.

گلدان سنگی اراد اثری هنری خلق شده توسط دستان هنرمند عرصه تراش و حکاکی سنگ است که در انواع و کاربری های متفاوت ساخته میشود. به طور کلی میتوان گلدان های سنگی را در دو دسته ۱/ کاربری داخلی فضا (فضای بسته) و ۲/کاربری بیرونی (فضای باز) طبقه بندی کرد. گرچه برخی گلدان های کاربری فضای بیرونی را نیز میتوان در فضای داخلی استفاده کرد اما در اینجا با توجه به بیشترین کاربرد طبقه بندی میکنیم.

جنس گلدان های سنگی طرح بیرون

گلدان های سنگی معمولا از سنگ های تراورتن و مرمر یا مرمریت تولید می شوند. گلدان های مرمر معمولا تنها جنبه تزییناتی داشته و در داخل ساختمان استفاده می شوند و گیاهی در آن ها کاشته نمی شود. در حالی که گلدان های تراورتن که برای فضاهای آزاد هم مناسب تر از مدل های مرمر هستند علاوه بر جنبه تزییناتی، برای کاشت گل و گیاه هم مورد استفاده قرار می گیرد. البته این بدین معنا نیست که از مدل های تراورتن نمی توان تنها به عنوان تزیینات استفاده کرد. همچنین امکان کاشت گیاه در گلدان های مرمر نیز وجود دارد.
ادامه مطلب

رنگ های رایج گلدان های سنگی سفید، کرم و شکلاتی است ولی امکان تولید این گلدان ها از رنگ های دیگر هم وجود دارد. به عنوان مثال این گلدان ها معمولا از سنگ های تراورتن کرم عباس آباد، تراورتن کرم دره بخاری، تراورتن سیلور، تراورتن کرم حاجی آباد، تراورتن سفید آتشکوه، تراورتن کرم محلات، مرمریت کرم هرسین، مرمریت کرم سیمکان، مرمریت کرم نمین، مرمریت مشکی نجف آباد، مرمریت مشکی لاشتر، مرمریت طوسی پرشین سیلک، مرمریت دیپلمات، سنگ چینی الیگودرز، مرمر پرتقالی، مرمر سبز، مرمر عسلی، مرمر سفید و مرمر آبی و … تولید می شوند.


جنس و رنگ گلدان های سنگی
نمونه کارها بیشتر